Helyére tette a törvényszék az alaptalanul vádaskodó Mérő Verát a lúgos orvos ügyében – videóval

Helyére tette a törvényszék az alaptalanul vádaskodó Mérő Verát a lúgos orvos ügyében – videóval

Alaptalanul vádolta meg a jogvédő-író Mérő Vera a lúgos orvos ideiglenes szabadlábra helyezéséről döntő bv-bírót, amikor megkérdőjelezte a bíró önállóságát, azt körülírva, hogy a bíró utasítást kaphatott Bene Krisztián ideiglenes szabadlábra helyezésére.

Mérő szerint beszédes, hogy Bene fideszes családból jön, édesanyja testvére Mikola István volt miniszter, miniszterelnök-helyettes, egyik testvére pedig volt államtitkár. Mérőt ma a Fővárosi Törvényszék tette helyre.

Alaptalanul vádaskodik Mérő Vera jogvédő-író, amikor arról beszél, hogy a lúgos orvost feltételes szabadlábra helyező bírót utasították. Elöljáróban annyit, Bene Krisztián tette megbocsájthatatlan, a büntetését azonban megkapta. Nézzük, mi történt a közfelháborodást kiváltó lúgos orvos ügyében.

Mérő Vera jogvédő aktivista-író Facebook-bejegyzésben reagált Bene Krisztián lehetséges feltételes szabadságra helyezésére. Bejegyzésében megkérdőjelezi, hogy vajon Szokol László bv-bíró saját döntéséből hozta-e meg a végzését. Azt sejteti, hogy valaki utasíthatta a bírót a döntés meghozatalára.

Mérő bejegyzése egy részében már-már a rágalmazás határát is átlépi és a Fidesznél lukad ki.

“A volt kórházigazgató, Bene Krisztián édesanyjának testvére, Mikola István volt miniszterelnök-helyettes, a nemzet orvosa, az elkövető testvére pedig, a miniszterelnökkel összebújva szelfit posztoló Bene Dániel volt fideszes államtitkár, akinek a pincéjéből hogy, hogy nem, előkerült a sértett, Renner Erika összes, szigorúan szenzitív adatát tartalmazó orvosi kartotékja. És akkor még nem említettük a Pintér Sándor belügyminisztert az ügyben egy kis segítségért megkereső, nemrég elhunyt Kozma Imre atyát, aki a Bene családnak kézzel írt, hosszú levélben számolt be a belügyminiszternél való hathatós közbenjárásáról, amelyet néhány héttel később a Fővárosi Főügyészség eljárást megszüntető határozata követett. Mi játszhatott szerepet a 2018 nyarán jogerősen 11 évre ítélt elkövető szabadon engedéséről meghozott független bírói döntésben?” – fejtegeti egyebek mellett a közösségi oldalán Mérő.


Mérő Vera (Forrás: Facebook)

Mérő a bv-bírót súlyos, burkolt váddal illette.

“Vajon Szokol bíró saját meggyőződése szerint döntött? Vagy valaki másnak volt az a meggyőződése, hogy Szokol pont alkalmas arra, hogy ő döntsön ebben az ügyben? Ez talán mindegy is. Szokol bíró híres lesz, bírói karrierje legemlékezetesebb döntését hozta tegnap, róla ennek kapcsán fognak megemlékezni. “A Szokol? Ja, aki kiengedte a Lúgost.” Bár lehet, hogy megérte. Alkotmánybíró még lehet belőle. Ahogy Szívós Mária azzá avanzsált a 2006-os és 2010-es nyomozási bírói hőstetteivel, úgy Szokol bíró is ugorhat egyet-kettőt a ranglétrán.” – írja Mérő.

Ítéletet a legritkább esetben magyaráz a bíróság, rágalmakra se szoktak válaszolni. Ezúttal azonban kivételt tettek.

Közleményben tették helyre a jogvédő írót.

A Fővárosi Törvényszék a lúgos orvosként ismertté vált személy feltételes szabadságra bocsátására vonatkozó elsőfokú döntéssel kapcsolatban fontosnak tartja az alábbiak hangsúlyozását. A lúgos orvos feltételes szabadságra bocsátásának ügyében szültetett döntés nem jogerős!

– szögezik le a közlemény elején.

Az ügyben az előre megismerhető, nyilvánosan közzétett ügyelosztási rend alapján eljáró büntetésvégrehajtási bíró a feltételes szabadságra bocsátásról szóló végzésében elrendelte az elítélt pártfogó felügyeletét, valamint külön magatartási szabályként előírta számára, hogy

az általa elkövetett bűncselekmények sértettjével sem személyesen, sem pedig harmadik személy „igénybevételével” nem léphet kapcsolatba, továbbá a sértett személyét sértő, őt lejárató tartalmakat sem tehet közzé.

Az elítéltet arra is kötelezte a bíróság, hogy a sértett lakásától és munkahelyétől tartsa távol magát.

Utolsó magatartási szabályként pedig azt rögzítette a bíróság, hogy az elítélt a feltételes szabadság tartama alatt nem utazhat külföldre.

E helyen fontos megemlíteni, hogy pártfogó felügyelet elrendelésére és speciális magatartási szabályok előírására kizárólag feltételes szabadságra bocsátás esetén van lehetőség! Abban az esetben, ha az elítélt a szabadságvesztésének maradéktalan kitöltését követően szabadul, nincs mód az illető bármiféle nyomon követésére.

A büntetés-végrehajtási bírák a feltételes szabadságra bocsátás kapcsán induló eljárásokban a következők együttes mérlegelését követően hozzák meg döntésüket:

az elkövetett bűncselekmény, a kiszabott büntetés és az abból hátralévő rész, az elítélt személyiségét leíró szakvélemények, az elítélt bv. intézetben tanúsított magatartása. És így tovább.

A lúgos orvos ügyében eljáró bíró is a rendelkezésére álló számos adat együttes mérlegelését követően, kizárólag a vonatkozó jogszabályok alapján és saját belső meggyőződése szerint hozott döntést a feltételes szabadságra bocsátás ügyében!

Csak egy megjegyzés: amennyiben a másodfokon eljáró bíró még sem helyezi feltételesen szabadlábra Bene Krisztiánt, kijelenthető, hogy az a bíró nyomásra (Mérő Vera utasítására) cselekedett?

Bene Krisztán szörnyű bűncselekményt követett el

Le kell szögeznünk, Bene Krisztián szörnyű bűncselekményt követett el, amiért elnyerte a büntetését. Kivégezni azonban nem lehet se fizikailag, se áttételesen azzal például, hogy élete végéig rács mögé dugnák. Ez a jogállam teljes megcsúfolása volna.


Bene Krisztián (Forrás: FB)

Renner Erikát 2013. március 12-én támadta meg óbudai otthonában a korábbi szerelme, Bene Krisztián, akivel néhány hónappal korábban szakított. A gyermekorvos, egyben a Budai Irgalmasrendi Kórház igazgatója, Bene megkötözte a nőt, elkábította, majd maró lúgot locsolt a nemi szervébe és annak környékére.

A férfit egy elhúzódó büntetőeljárásban csak öt évvel később, 2018-ban ítélték el: jogerősen 11 év börtönbüntetést kapott, valamint örökre eltiltották a hivatásától. Az ügy kétszer járt másodfokon, háromszor a Kúrián, egyszer az Alkotmánybíróságon. Bene Krisztiánt hatszor ítélték el, büntetéséből még két év van hátra. Áldozata maradandó sérüléseket szenvedett, lelkileg is.

Kiemelt kép: Bene Krisztián még vádlottként, jobbra a háttérben áldozata, Renner Erika (Fotó: PS-archív)

(pestisracok.hu)

polkorrekt