Talpra magyar – megint tüntetett Magyar

Talpra magyar – megint tüntetett Magyar

A Magyar Péter által meghirdetett tüntetésre túl korán érkezők kissé bizonytalanul bolyongtak, ugyanis a Deák téri templom oldalában éppen egy másik tüntetés zajlott. A szcientológus egyház hirdetett vonulásos tüntetést a nemzetközi pszichiátriai konferencia ellen.

Ez a menet a Deák térről a Keleti pályaudvarhoz vonult, ahol aztán vonatra szálltak, és röpke út után a Hungexpo előtt akartak tiltakozni a pszichiátria, mint orvostudományi ág, valamint az általuk alkalmazott gyógymódok és gyógyszerek ellen.

Szerencsére ez a menet hamar elindult, így akik a Deák téri gyülekezőre tartottak, megtaláltak társaikat. A hivatalos gyülekező 13.30-tól volt, de már előtte sokan hűsöltek a tér árnyékában.

Nem sokkal a kettőre meghirdetett indulás előtt a Bajcsy-Zsilinszky út Deák Ferenc téri részénél teljes szélességben útzárat rendelt el a rendőrség. Időközben Nagy Ervin is megérkezett a hangszórókkal felszerelt kisteherautójával.

Időközben Magyar Péter is megérkezett, a tömeg pedig a Deák tér árnyékából az útra áramlott, és hatalmas üdvrivalgással fogadta.

Némi technikai rendezkedés kezdődött. A korábban már ’56-os forradalmat vízionáló Nagy ugyanis festéket hozott magával, és a kocsi alá fóliát terített, majd Magyar Péterrel nekiálltak a kisteherautó elejét piros-fehér-zöldre festeni.

Ezután volt egy kis bibi a hangosítással is, de azt gyorsan orvosolták és Magyar a menet élére állt. Elindulhatott a „Nemzeti menet”-nek nevezett vonulás a Bajcsy Zsilinszky úton és az Alkotmány utcán a Kossuth tér felé. A tüntetők az első sorban egy „Talpra, magyarok! Ne féljetek!” feliratú molinót tartanak maguk előtt. A menetben a megszokott rigmusokat skandálták: „Nem félünk”, „Orbán takarodj”, „Mocskos Fidesz”, „Nem hagyjuk” és hasonlók. Közben a teherautóról folyamatosan zene szólt.

Magyar Péter folyamatosan a menet élén haladt, sőt, egy idő után egy kisgyermeket is a nyakába ültetett a fotósok kedvéért. Mindez végtelenül szomorú annak ismeretében, hogy – amint azt Varga Judit a vele készült interjúban elmondta – saját fia nem igazán szeretne vele beszélni.

Sokan beelőzték a menetet, vagy metróval mentek a Kossuth térre, így ott elég hamar igen sokan üldögéltek a fűben vagy a szobrokon. Kisebb piknik is kialakult, volt, aki pizzát rendelt, más a Sparban vagy a környező vendéglátó egységekben szerelkezett fel inni- és ennivalóval. A Kossuth téren egy hatalmas színpadot és a széleken több kivetítőt is felállítottak, így akik nem fértek a színpad elé, vagy nem akartak a napon ácsorogni, azok a kivetítők előtt tömörültek.

Így történhetett meg az, hogy a füves részeken, illetve a kivetítőktől távolabb kényelmesen lehetett sétálni, ücsörögni, míg azokon a helyeken, ahonnan lehetett valamit látni, hering módra zsúfolódtak az emberek, és ha valaki át akart haladni rajtuk, a meg-megállók és beszélgetők folyamatosan akadályozták az áthaladni kívánókat.

Időközben megérkezett a menet is, bár Magyar Péter kissé feszülten jegyezte meg, hogy rossz utcába vezette őket valaki, és megkérdezte, vajon ki volt az a f@sz.

Három után nem sokkal az egyik szervező arról beszélt a színpadon, hogy a menet vége még a Bajcsy-Zsilinszky úton van, hozzájuk próbálják eljuttatni azt az üzenetet, hogy már csak az oldalsó utcákból közelítsék meg a teret. Azt is kérte a tüntetőktől, hogy ne másszanak a szobrokra, de ez a kérés nem talált meghallgatásra, mert a tér összes szobrán ücsörögtek és néhányan ittak, ettek is.

Fél négy előtt nem sokkal Péter Petra, a Manna fm műsorvezetője állt színpadra, és beszélt többek között példátlan összefogásról és szeretetről. Mindeközben az Alkotmány utcából „nem halljuk” skandálás szűrődött be a térre, tehát a közel 200 milliós, javarészt a Sziget fesztivál szervezőihez köthető technika nem akart rendesen működni.

Tordai Bence már ekkor fontosnak tartotta, hogy jelezze Facebook követőinek, ő is kinn van a téren:

Beharangozták, hogy a híres maffia film, a Polip (La piovra) Enni Morricone által szerzett főcím zenéjét fogják eljátszani, ami végül hegedű és zongora előadással meg is történt.  Eközben a kivetítőn egy-egy pillanatra többek között Orbán Viktor, Habony Árpád, Rogán Antal és Gyurcsány Ferenc volt látható.

A zenés műsorszám után Bálint András Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színész állt a színpadra, mint egyik meglepetésvendég. Miután kijelentette, örül, hogy itt lehet, Radnóti Miklós Nem tudhatom című versét szavalta. Úgy látszik, Magyar Péter rájött, hogy belpesti liberális értelmiség nem annyira értékeli és kedveli Wass Albertet.

A vers után Nagy Ervin külföldön élő magyarok leveleit olvasta fel a színpadon, a végén látványosan elcsuklott a hangja és pár könnycseppet is kipréselt, bár valljuk be, alakítása nem volt éppen Kossuth díjas. Nagyot Keresztesi Péter követte, aki állítása szerint egyenesen Svájcból jött haza, kizárólag a tüntetésre, civilként. Elmondása szerint nyolc éve él Svájcban, és azzal a céllal érkezett a tüntetésre, hogy képviselje a külföldön élő magyarok véleményét. „Ma hazánk jövője a tét” – mondta, és úgy folytatta, hogy „Itt és most felvállalom és kimondom a szomorú igazságot, amit tapasztaltam: eltávolodott, leszakadt és izolálódott Magyarország”.

A következő felszólaló Szigetszentmiklós polgármestere, Nagy János volt, aki az előző választásokon a Jobbik színeiben indult, és az összefogás támogatásával nyert. Beszédében kijelentette, hogy szerinte végre harminc év mély álomból ébredezik a magyar társadalom, és hogy polgármesterként a saját bőrén tapasztalta, milyen az országos rendszer, a színfalak mögött milyen alkuk vannak. Úgy nyilatkozott, hogy amikor megválasztották, még hitt abban, hogy le lehet váltani a kiskirályokat, de a gyorsan megkapta a „demokratikus pofont”.

Úgy nyilatkozott, hogy a DK arra akarta rávenni, ami ellen küzdött, majd elkezdődött lejáratása. Ő ekkor eszmélt rá, hogy „ezek ugyanazok”. „Simlis pártok simlis katonáit” emlegette, és állította, hogy ő nem tette meg, amire rá akarták kényszeríteni., azaz nem ment bele a zsarolásokba, pártpolitikai csatározásokba.

Nincs Orbán Gyurcsány nélkül – – jelentette ki, és emlegetett egy DK-s politikust is, aki rendszeresen Kövér Lászlóval egyeztet annak szigetszentmiklósi otthonában.

Ezután megint Nagy Ervin állt a színpadra, és megpróbálta a közönséggel együtt elénekelni a „Neked írom a dalt” című ismert LGT számot, bár jobb lett volna, ha nem teszi.

Szabadok vagytok, magyarok!” – kiabálta, miután véget ért a dal.

A beszédek tovább folytatódtak a Kossuth téren, a következő felszólaló Tarr Zoltán református lelkész volt, aki korábban sikkasztási botrányba keveredett az egyházban.Ő arról beszélt, hogy a reménységről, a megújulásról, a jóra fordulásról szól a húsvét, ahogy a szabadságról és a felszabadulásról is. Ezt azért tartotta fontosnak elmondani, merthogy ő is a felszabadultsággal és félelem nélkül van most a színpadon.

Ezután idézett Gulyás Gergelytől, aki egykor azt mondta, hogy „Egészséges keresztény egyházak nélkül nincs egészséges társadalom.” Egyetértett vele ebben, és azt mondta, hogy beteg a magyar társadalom, amiért kiemelt felelősség terheli az egyházakat

Szerinte ugyanis az egyházak eltértek valódi küldetésüktől, ami még akkor is igaz, ha nagyon sok, küldetését csendben végző közösség és egyházi személy van. Természetesen visszautalt a kegyelmi ügyre is, és kiemelte, hogy fel nem foghatja az egész ügyet és abban egy református püspök szerepét. Balog Zoltán tettét elfogadhatatlannak nevezte. Erre a tömeg rögtön elkezdte a „Mondjon le” sknadálást, majd Tarr bocsánatot kért a bicskei gyermekotthon áldozataitól. Kiemelte, hogy minden jogszerű eszközt bevetve megoldást jelentene, ha Balog mielőbb a nyugdíjas életre koncentrálhasson.

Ezután Rost Andrea Kossuth-, Prima Primissima és Liszt Ferenc-díjas magyar operaénekes a You’ll Never Walk Alone című dalt énekelte el.

Fél öt előtt nem sokkal lépett a színpadra Magyar Péter, akit tapsvihar és sikítozás fogadott.

Beszédét úgy kezdte, hogy „Eddig úgy szólítottalak benneteket, hogy kedves barátaim, de ez már több mint egy baráti társaság”, és azzal folytatta, hogy az április 6-i dátum nagyon fontos, mert „mostantól semmi nem lesz úgy, ahogy eddig volt, a magyar nemzet megüzente, hogy eddig és ne tovább”. Kijelentette, hogy több százezer ember van a  téren, ami azért merész kijelentés, tekintve, hogy még felújítások miatti lezárások nélkül sem fér el annyi a Kossuth téren. Hittel jelentette ki, hogy a legutóbbi Békemeneten – melyen ő is ott volt – sem voltak annyian, mint az ő tüntetésén.

Közölte, hogy „olyat tettünk pár hét alatt, ami példa nélküli a rendszerváltás óta, egy kis garázsból indulva megrendítettük a 20 éves politikai status quót” és szerinte a hatalom retteg tőle. Úgy gondolja, hogy ezért indultak a lejárató kampányok is, de a lejáratás csak őt erősíti.

Jöttek a lózungok, miszerint csak akkor lehetnek méltók az ősök emlékéhez, ha összekapaszkodnak, és kiállnak a szabad, demokratikus Magyarországért, hogy „Mi, magyarok a történelem során leráztuk a török megszállást, a kommunista elnyomást, és most is győzni fogunk, lerázzuk magunkról az utóbbi évtizedek hatalmi elitjének béklyóját”, valamint hangsúlyozta, hogy a Talpra Magyarok közösségében az számít – mondta –, ha valaki tenni akar a hazája, a gyermeke és az unokái biztonságos, élhető jövőjéért.

Ezután Polt Péter került sorra, és természetesen áhítottan skandálta a tömeg, hogy „börtönbe”, majd sorra került a Völner-Schadl ügy is, azaz felsorolta, amiket eddig is emlegetett.

Mivel mindenki várta, mi van még a tarsolyában, mi az atombomba, közölte, hogy „Az atombomba mi vagyunk, a magyar né, majd kérte,  hogy mindenki tegye fel a kérdést, mit tehet a hazájáért. Hangsúlyozta, hogy „a megoldást ne csak tőlem várjátok”, mindenkinek meg kell mozdulnia a változásért, hiszen ő „csak egy szikra, aki elindíthatja a motort”.

Kijelentette, hogy „Gyurcsány Ferenc a pillére és a biztosítéka a NER-nek”, Orbán Viktor mindig vele akar megvívni, mert őt mindig legyőzheti, „Orbán és Gyurcsány párosa húsz éve változatlan”, éppen ezért bár „ma miénk itt a tér, a pesti utca, de vissza kell venni a falvainkat és városainkat” – mondta.

Véleménye szerint a Fidesz elárulta a szavazóit, ám ebben ő nem akar bűnrészes lenni, ugyanis a regnáló hatalom nem keresztényi, nem konzervatív, nem polgári. „A reménytelen helyzetben lévő uralkodó osztály utolsó kétségbeesett próbálkozása a lopott vagyon és a hatalom megtartása érdekében” – közölte a pénzes pozícióiból felesége lemondásakor eltávolított Magyar.

Magyar Péter szerint erős nemzetállamokon nyugvó, erős EU-ra van szükség, fontos a jogállami vita mielőbbi lezárása, a források hazahozatala. Csatlakozna az Európai Ügyészséghez, konstruktív, de kritikus párbeszédet folytatna az uniós intézményekkel. A föderális európai szuperállamot elutasította.

Hosszasan beszélt a gyermekvédelmi rendszerről, mivel szerinte, ha egy gyermeket ártalom ér, nem számíthat valódi és gyors segítségre, ráadásul, ha baj van, a túlterhelt, sokszor megfélemlített tanárok, nevelők nem tesznek feljelentést, ha mégis, hathatós eredmény nélkül.  Arról nem beszélt, a családon belüli erőszak milyen hatással lehet egy gyermek lelkére és fejlődésére. Mindenesetre valódi szakmai egyeztetést és széles körű párbeszédet szeretne indítani, amelyet kötelezettségvállalás zár, akár az oktatási miniszter lemondását is kilátásba helyezte, mert lesz ilyen minisztérium és valódi politikai felelősség is. A KLIK-et az első napon feloszlatnák, visszavennék az iskolákat, radikálisan csökkentenék az adminisztratív terheket, a roma embereknek a felemelkedéshez valódi esélyt adnának.

Ez volt az a pont, ahol elkezdtünk azon gondolkodni, nem aludtunk-e át két évet, mert beszéde olyan volt, mintha a 2026-os parlamenti választások kampánybeszédét hallottuk volna, és nem az EP, valamint az önkormányzati választások előtt állnánk.

Ezután bejelentette, hogy országjárásra indul, és két hónap alatt egész Magyarországot bejárja, majd kérte, hogy mindenki fogja meg a mellette álló kezét, így kifejezve az összetartozást. A beszéd után a résztvevők a Kossuth-nótát énekelték, bár akadtak problémáik a szöveggel, miközben füstgyertyák zöld, fehér és piros füstje borította be a teret.

Magyar Péter azt ígérte, hogy anyák napján találkoznak, azaz pont arra a szép ünnepre szervezi a következő gigatüntetést. Édesanyja, Erőss Mónika biztos boldog lesz, hogy fia virág helyett tüntetéssel köszönti, de más anyukák nem biztos, hogy annyira lelkesen fogadják az ötletet.

Fél hat tájban már elkezdett kiürülni a Kossuth tér, bár tény, hogy Magyar beszéde alatt is jó páran elindultak hazafelé. Eközben Magyar Péter a színpadról a demonstrálók közé ment, sokan gyülekeztek körülötte, hogy szelfizzenek egyet, vagy csak megérinthessék. Egy hölgy mellettünk sírva ment el, mert – ahogy panaszolta ismerősének – nem tudott kezet fogni Magyarral. A színpad mellett egy rendezői mellénybe öltözött nő Talpra magyarok-matricát osztogatott, vélhetően máshol is lehetett ilyen matricához jutni.

Mindeközben egy alternatív rendezvény zajlott a Kossuth szobor előtti füves részen. A szörnytüntetésről ismert bábut szerette volna tulajdonosa felállítani, ám a rendőrség ezt nem engedte, arra hivatkozva, hogy a szervező nem járult hozzá. Kisebb perpatvar alakult ki.

Míg az iratait ellenőrizték a rendőrök, azért egy kis fejtágítót is hallgathattak az érdeklődők…

…akik rettenetesen felháborodtak végül, de azért csak a verbális atrocitásig mentek el…

Megjelent Érpatak volt Jobbikos polgármestere, Orosz Mihály is, egyébként nagyon sok mostani és volt Jobbikost is lehetett látni, nem csak a tüntetők, de a szervezők között és Magyar körül is.

A téren, miközben a színpad bontását már elkezdték, Magyar még sorra osztogatta a szelfi lehetőségeket, testőrei pedig kissé feszülten terelgették előre.

Kissé feljebb pedig két roma aktivista üzengetett egy hangosbeszélő segítségével Orbánnak

…. valamint megérkeztek a zenebohócok is…

 

Hét óra tájban már a Parlament közelében található Smúz nevű vendéglátó egységben folytatta Magyar, ahová azonban csak szűk körű vendégsereget engedtek be a testőrök, akik igen szép számban jelentek meg Magyar körül.

 

polkorrekt