Rekordmennyiségű, 2,7 tonna kokaint foglaltak le Sydney közelében

Rekordmennyiségű, 2,7 tonna kokaint foglaltak le Sydney közelében

Ausztrál hatóságok 2,7 tonnányi kokaint találtak egy bunkerben Sydney nyugati külvárosában, Londonderryben.

A pénteki rajtaütés során két férfit, egy 21 és egy 25 éves elkövetőt fogtak el, akik a rendőrök elől próbáltak menekülni. A gyanúsítottakat kereskedelmi mennyiségű kábítószer jogellenes birtoklásával vádolták meg, amiért akár életfogytiglani börtönbüntetést is kiszabhatnak rájuk.

A nemzetközi csempészhálózat felszámolása

A hatósági akció egy májusban indított kiterjedt művelet része, amely azután vette kezdetét, hogy 40 kilogramm kokaint találtak a vízben egy Midge Point-i csónakleeresztőnél. A rendőrségi információk szerint a hatalmas mennyiségű kábítószert a szervezett bűnözői csoportok az észak-queenslandi Midge Point kisvároson keresztül juttatták be az országba. A nyomozás eddigi eredményeként a múlt héten további hat embert tartóztattak le, a csempészakció anyahajóját pedig a Salamon-szigeteknél foglalták le.

Ausztrália és a globális kokainpiac

Az eset ismét ráirányította a figyelmet Ausztrália kábítószer-piacára, amely az ország földrajzi elszigeteltsége ellenére rendkívül jelentős. Az ENSZ tavalyi jelentése alapján az ausztrál és új-zélandi lakosság körében a legmagasabb a kokainfogyasztás aránya világszinten.

 

 

 

 

Andrew J. Collins