Kármán András: A 2030-as euróbevezetés és a gazdasági tervek

Kármán András pénzügyminiszter legfrissebb bejelentése szerint Magyarország elkötelezett az euró bevezetése mellett, és vállalta a maastrichti kritériumok 2030-ig történő teljesítését.
A tárcavezető hangsúlyozta, hogy sűrű gazdaságpolitikai hét elé néz a kormány és az Országgyűlés, amely során több kulcsfontosságú kérdést is megvitatnak.
A kamatstop fokozatos kivezetése
A kormány álláspontja szerint a jelzáloghitelek kamatstopja egy piactorzító eszköz, amelyre egy felelős és kiszámítható költségvetési környezetben nem lenne szükség. Ennek ellenére a kabinet az intézkedést október elejéig változatlan feltételekkel fenntartja. A cél az, hogy a kamatstop megszüntetése fokozatosan, megfelelő felkészülési időt biztosítva történjen meg, a jövőbeni támogatási rendszer pedig a valóban rászoruló hitelesekre fókuszáljon.
Nemzetközi tárgyalások és az Eurogroup elnökének látogatása
A gazdasági hét kiemelt eseménye Kyriakos Pierrakakis görög pénzügyminiszter, az Eurogroup elnökének budapesti látogatása. A politikus pénteken egyeztetéseket folytat Magyar Péter miniszterelnökkel és Kármán András pénzügyminiszterrel. A tárcavezető a látogatást szimbolikus jelentőségűnek nevezte, mivel az euróövezeti országok pénzügyminisztereinek fórumát vezető politikus érkezik Magyarországra. Ezen felül Kármán András jelezte, hogy a kabinetülésen a megszokott módon hosszabb egyeztetések várhatóak a kormány tagjai között.




